Tolerancijos savaitė Centre
2016-11-16,17 d.d
Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu.
„Tolerancija – kitokių požiūrių, asmenybių, keistų kultūrų ir papročių, įpročių, pomėgių priėmimas. Tolerancija – tai supratimas, kad visa kas man nepažįstama arba nepriimtina nėra blogai, tiesiog kitaip. Tolerancija reiškia pakantumą bei tam tikrą pagarbą kitaip mąstančiajam, nebūtinai pritariant jo nuomonei.“ su šiuo principu buvo supažindinti Centro ugdytiniai minint Tolerancijos savaitgalį, kuris buvo organizuotas direktorės pavaduotojos Jadvygos Švolkienės ir auklėtojos Saulės Butkevičiūtės ir biologijos mokytojos Anželikos Ždanovskos.
Patyčios, diskriminacija ir tolerancijos stoka – tai negatyvūs reiškiniai, kurie labai įsikeroję mūsų gyvenimuose, todėl labai svarbi šių reiškinių prevencija, ypač kai visuomenėje gyvena vis daugiau skirtybių turintys žmonės.
Neretas žmogus bijo pažiūrėti į neįgalų žmogų, kai kas netgi šaiposi iš jų. Centro ugdytiniai pertraukų metu galėjo stebėti video siužetus apie toleranciją. Net ir iš animacinių filmukų mokiniai galėjo pasimokyti tolerantiškumo, supratimo, įsiklausymo.
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti arba kitaip – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šių metų pasirinktas Tolerancijos dienos simbolis – BALTAS PAUKŠTIS, kuris simbolizuoja tyrumą, atnešamą gerą žinią, taiką ir t. t. Tolerancijos dienai pasiūlytas paukščio simbolis – tai galimybė išplėtoti tolerancijos temą, pasitelkiant pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios aplinkos.
Centro pedagogai bendrose veiklose su ugdytiniais aptarė Tolerancijos temą, atsakomybės, pakantos, pagarbos reikšmę žmonių bendrai būčiai.
Mes turime suprasti, kad gyvenimas įpareigoja toleruoti dalykus, kurių mes nemėgstame, nesuprantame. Vienintelis kelias gyventi santaikoje su kitais – išmokti pripažinti skirtumus.