Lankėmės Lietuvos Geležinkelių muziejuje
Spalio 15 d. anglų kalbos mokytoja Ingrida Kumpickaja su 9 vaikinais lankėsi Lietuvos Geležinkelių muziejuje. Šio apsilankymo tikslas buvo ugdyti mokinių domėjimąsi mokslu bei istorija, organizuoti prasmingą, įdomų mokymąsi ne pamokų forma.
Geležinkelių muziejus įsikūrė Vilniaus geležinkelio stoties antrajame aukšte, istoriniame pastate, pastatytame 1861 m. Muziejus išsidėstęs trijose salėse. Tai 3 pagrindinės lankytojų poreikius atitinkančios zonos: informacijos (ekspozicijų salė), kultūrinė (parodų) ir edukacinė (maketų salė). Pagrindinėje muziejaus salėje išdėstyta ekspozicija pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys, geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai.
Taip pat 7100 kv. m plote, buvusiame Vilniaus geležinkelio stoties „Skubos“ kelyne išdėstyta Geležinkelių istorinių riedmenų ekspozicija, kurį sudaro keturi keliai ir bagažo rampa. Dar ne taip senai čia buvo iškraunami ir pakraunami bagažo vagonai. Už bagažo rampos stovėjo įvairūs tarnybiniai techniniai vagonai (kelio matavimo ir ryšių, laboratorijos) bei turistiniai ir specialūs vagonai. Čia visada buvo paruoštas išvykimui vagonas-salonas, priklausantis tarybinei Lietuvos vyriausybei.
Lauko ekspozicija – tai keturi aklakeliai, ant kurių sustatyta 12 istorinės geležinkelių technikos eksponatų: kelio mašinos, vagonai, traukiniai, šilumvežiai ir senas garvežys. Šalia garvežio stovi hidraulinė (vandens) kolonėlė, pagaminta Kauno centrinėse dirbtuvėse 1938 m. Ant bagažo rampos eksponuojamos senos svarstyklės, vandens garo siurblys, vagono šildymo katilas, senas didelis kelininkų darbo instrumentas-muštuvas.