Išvyka į kelių muziejų
Mes, mokytojos A.Ždanovska ir I.Aprubienė su ugdytiniais lankėmės Kelių muziejuje (Vievis, Kauno 14). Mus pasitikęs muziejaus vadovas, vienas iš įkūrėjų ir puoselėtojų Juozas Stepankevičius turiningai ir įdomiai papasakojo apie visą muziejaus istoriją ir jame esančius eksponatus.
Pamatėme senuosius Lietuvos žemėlapius, nuotraukų albumus, daug knygų, žurnalų apie kelių tiesimą, muziejuje saugomus žymių Lietuvos kelininkų portretus, nuotraukas. Pamatėme tiltų, viadukų, sankryžų, autobusų stočių, gamybos įmonių, bazių ir kitų statinių maketus, seniausius kelių tiesimo bei tvarkymo įrankius, mašinas, vežimus, kelių ženklus.
Susipažinome ir su muziejuje veikiančia ekspozicija „Mūsų senolių darbo įrankiai tiesiant kelius“. Ten eksponuojami senųjų kelininkų naudoti įrankiai tiesiant kelius. Taip pat sukaupta ir etnografinė ekspozicija. Eksponuojami kelininkų senųjų namų apyvokos reikmenys, buities daiktai ir darbo įrankiai.
Medžioklės trofėjų kambaryje pamatėme Lietuvos paukščių ir gyvūnų iškamšų, pilną kambarį įvairiausių uolienų pavyzdžių.
Vaikinams pasirodžiusi įdomiausia ekspozicijos dalis, kurioje jie praleido daugiausia laiko-senoviniai automobiliai ir kelių tiesimo mašinos. Šiuo metu muziejuje yra sukaupta daugiau nei 6000 eksponatų, tačiau juos apžiūrinėjant laikas prabėgo nepastebimai. Gudriausias mūsų mokinys – Dominykas Butkus – netgi gavo apdovanojimą ir buvo labai pagirtas, nes įdėmiausiai klausėsi ir atsakė į visus jam pateiktus klausimus.
Važiuodami atgal į centrą dalijomės įspūdžiais ir nusprendėme, kad kelių muziejus- tai tarsi visa mūsų gyvenimo istorija. Ne kartą esame matę greitkelius, bet po šios ekskursijos, labai išsamios, įdomios ir pamokančios, sužinojome daug naujų dalykų, kuriuos vaikai žadėjo prisiminti visą gyvenimą.