Žymiausi Suvalkijos kultūriniai objektai ne tik girdėti, bet jau ir matyti

    Suvalkija nuo Vėliučionių nutolusi beveik per du šimtus kilometrų. Vis dėlto spalio 25 dieną keliems mūsų Centro  auklėtiniams pavyko aplankyti šį Lietuvos kraštą ir aplankyti jos pačias garsiausias vietas.

Pirmas kultūrinis objektas – Pilotiškės, Vinco Mykolaičio – Putino tėviškė. Kitas – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, išugdžiusi ne vieną šaliai nusipelniusį žmogų, taip pat garsusis Suvalkijos sostinės paminklas tautai ir kalbai. Dar vienas, aplankytas kultūros šedevras – Jono Basanavičiaus tėviškė Ožkabaliuose. Vilkaviškis taip pat neliko užmirštas. Buvo apžiūrėta šio miestelio bažnyčia, kiti žymūs paminklai. Penkta stotelė – Kudirkos Naumiestis, vienintelis Lietuvos miestelis, kuriame lankėsi visi keturi Lietuvos prezidentai. Čia apžiūrėjome Vinco Kudirkos vardo muziejų, uždegėme žvakeles ant jo kapo. Ekskursiją baigėme Kiršais ir Paežeriais – Salomėjos Nėries ir Vinco Kudirkos tėviškėmis.

Visa kelionė užtruko daugiau kaip dvylika valandų, bet jos įspūdžiai jau visam gyvenimui. Lapkričio 23 dieną (Jono Basanavičiaus gimimo dieną) išvykos įspūdžiai bus pristatyti visiems Vėliučionių socializacijos centro auklėtiniams ir bendruomenei, bus surengta viktorina bei protmūšis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.