Jono Basanavičiaus gimtadienis centre

Mažas vaikas mokosi stebėdamas savo tėvus, paaugęs žiūrėdamas į mokytojus, taip pat tyrinėdamas žymių žmonių gyvenimus, taip ieškodamas savo orbitos, savo kelio į žvaigždes. Lapkričio 23 dieną Vėliučionių socializacijos auklėtiniams atsirado galimybė atidžiau pažvelgti į Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus biografiją. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – tai Jono Basanavičiaus gimimo diena. Tad kaip ji buvo paminėta mūsų bendruomenėje?

Lietuvių kalbos kabinete dega žvakės, ant stalelio Jono Basanavičiaus knygų parodėlė, ant sienos didžiulis vaikų pieštas žemėlapis, kurioje pažymėtos visos Jono Basanavičiaus aplankytos šalys: Amerika, Bulgarija, Rusija ir daugelis kitų.

. Mokiniai pasakoja šio bene didžiausio Lietuvos šviesuolio ir patrioto užrašytas pasakas, burtus, skaitoma Monikos Vaicanavičienės knyga ,,Per balas link Aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“. Vėliau Jono Basanavičiaus surinktų mįslių varžytuvės

 Įdomu pažymėti, kad du centro auklėtiniai spalio mėnesį keliavo į signataro gimtinę – Ožkabalius, ir šioje atviroje pamokoje pasidalino savo įspūdžiais ir nuotraukomis. Renginio pabaigoje mokiniai traukė žvaigždes su klausimais apie daktaro gyvenimą, daugiausia klausimų atsakęs ir daugiausia žvaigždžių surinkęs mokinys buvo paskelbtas dienos žvaigžde ir apdovanotas kelione į kino filmą. Tai 10 klasės mokinys Deividas.
   Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus gimtadienio baigiamasis akordas – apsilankymas Rasų kapinėse, kur ant signataro kapo buvo uždegtos žvakutės. Neabejotina, kad šio žymaus žmogaus gyvenimo šviesa paliko pėdsaką visų dalyvavusiųjų širdyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.