EDUKACINĖ PAMOKA MUITINĖS MUZIEJUJE

Sausio 22d. centro mokiniai su istorijos ir  biologijos mokytojais nuvyko į edukacinę pamoką, į muitinės muziejų. Įdomūs muitinės laboratorijoje pateikti eksponatai − skirtingų rūšių dyzelinas, lukštenti ir nelukštenti grikiai, kukurūzų liekanos, audinių pavyzdžiai ir kitos prekės, kurių kodą kombinuotoje prekių nomenklatūroje nustato ši muitinės įstaiga, ir kuriuo remiantis taikomi mokesčių tarifai labai sudomino Centro mokinius.

Muitinės muziejuje taip pat demonstruojami sulaikyti daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais ar jų dalimis buteliuose ir kt.), pagaminti iš nykstančių gyvūnų ir augalų, kurie saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos. Ekspozicija skirta atkreipti lankytojų dėmesį į neteisėtos prekybos, nykstančiais laukiniais gyvūnais ir augalais keliamą pavojų gamtai.

Ekspozicijoje mokiniai taip pat susipažino su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais, bei 1918 m. atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.